rasinovo nábřeží 56 masáže Praha klasická masáž studio masáže Praha akupunktura a masáže

akupunktura

masaze guasha

masáž guaša

masáž kvaša Praha

moxování

Masáž guasha – zázrak tradiční čínské medicíny

Masáž guasha – zázrak tradiční čínské medicíny

Starověká čínská masáž guasha je v reflexní terapii prakticky neznámá, což je velká škoda. Trvá přibližně 30 minut a její účinky jsou téměř okamžité. I proto je v Číně velice oblíbená a naštěstí se už začíná praktikovat i u nás.

Guasha znamená v překladu doslova „seškrabovat vše špatné“. A v tom spočívá i samotná technika masáže. Provádí se speciální destičkou vyrobenou z nefritu nebo z buvolího rohu, kterou se po dráze meridiánů doslova vyškrabují nečistoty a toxiny z těla.

Účinky masáže guaša

Masáž guasha má tři hlavní účinky: Povzbuzuje energii, odvádí toxické látky a uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly. Protože účinek masáže často nastává již během průběhu masáže samotné, je možné ji použít v akutní fázi onemocnění. Díky svému rychlému působení se využívá i v diagnostice. Terapeutická oblast totiž nejprve silně zčervená a na pokožce se v místech projekce počínající nebo již rozvinuté nemoci vyskytnou skvrny zvané "sha". Je to způsob, jakým se tělo skrze pokožku zbavuje svého odpadu. Ale není třeba se ničeho obávat, i přes tyto vnější projevy je masáž samotná bezbolestná. Celá léčebná kůra guasha vede k trvalému zlepšení stavu organismu a díky spuštění hlubokých léčivých mechanismů má skvělé preventivní účinky.

Pomocí masáže guasha může terapeut působit na celé tělo, normalizovat vzájemné vnitřní působení mezi orgány a spustit tak proces uzdravování a omlazování organismu. Dlouholeté zkušenosti čínských lékařů navíc potvrzují, že průběžné používání této metody zpomaluje stárnutí.

Pozitivních účinků masáže guasha je celá řada, posuďte sami:

  • zlepšuje stav srdečně cévního systému, snižuje krevní tlak a upravuje srdeční rytmus a odstraňuje zadýchávání způsobené onemocněním srdce
  • zlepšuje stav pleti tím, že odstraňuje toxiny, pigmentaci i akné a celkově tak omlazuje pokožku
  • blahodárně působí na nervový systém: zlepšuje spánek, zmírňuje úzkost a zlepšuje chuť k jídlu
  • při nachlazení a zánětu průdušek snižuje otok bronchiální sliznice, zlepšuje drenážní funkci dýchacích cest a zmírňuje dušnost a kašel
  • při zánětu žlučníku uvolňuje křeče, odstraňuje bolest a zmírňuje pocit nevolnosti
  • při osteochondróze (zkostnatění chrupavky) pomáhá odstranit otok, bolesti a svalové křeče

Chcete-li tedy celkově zlepšit stav svého organismu, zvýšit odolnost vůči infekcím, povzbudit svoji energii, uvolnit své svaly, zklidnit své nervy a omladit svou pleť, vyhledejte svého čínského lékaře nebo terapeuta, který nastartuje váš uzdravovací proces.

kontakt   Objednání předem na tel. 775 788 828
ul. Rašínovo nábřeží 384/56, Praha 2
Centrum Celostní medicíny
delka: 30 min
cena: 490,- Kč